• CGOP »
  • Novinky »
  • Průvodce ženy při onemocnění děložního čípku

Průvodce ženy při onemocnění děložního čípku

Nová publikace - Průvodce ženy při onemocnění děložního čípku23.06.2009

MUDr. Eva Raušová - Nová publikace - Průvodce ženy při onemocnění děložního čípku

 

Průvodce ženy při onemocnění děložního čípku

MUDr. Eva Raušová

Rakovina děložního čípku stále patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u ženy. V České republice je výskyt tohoto onemocnění asi 20 žen na 100 000 obyvatel. Nejrizikovější skupinou jsou ženy mezi 35. až 60. rokem života.

Setkala jste se vy sama nebo ve svém okolí s přednádorovými změnami na děložním čípku, či dokonce s rakovinou děložního čípku? Nevíte, zda máte nechat očkovat svoji dceru? Máte obavy o své zdraví?

Naše příručka by vám měla pomoci zorientovat se v této oblasti a současně vám přinést odpovědi na některé otázky týkající se například anatomie a funkce děložního čípku, gynekologické cytologie, významu papilomavirů (HPV), screeningu, prevence a léčby rakoviny děložního čípku, možnosti otěhotnění v případě pozitivního nálezu a řady dalších.

Publikace je zároveň doplněna názornými obrázky, jež vám pomohou ještě více přiblížit danou problematiku. V jejím závěru naleznete praktický „slovníček" nejčastěji používané odborné terminologie a odkazy na webové stránky s dalšími podrobnějšími informacemi.

Příručku můžete zakoupit v naší gynekologické ordinaci.